UMEI-Ryú Nin-pó Taijutsu

JaFa Engine 7.3.2

Odkazy

Cvičíme pravidelně každý školní rok od 15. září

Zde publikujeme k vašemu užitku odkazy na různé obchody, cvičební kluby, webové stránky, literaturu nebo osobnosti, související s námi prezentovanou bojovou tématikou a japonskou kulturní tradicí. Třeba vám napomohou rychleji a snáze nalézt to co právě hledáte, nebo co třeba nenacházíte u nás. Odkazy na weby, které jsou zde uvedeny vám mohou rovněž umožnit zjistit, kterým směrem se ubírá výuka v UMEI, případně skrze ně můžete získat mnohé doplňující historické a technické informace ohledně bojových umění, jež nejsme schopni či ochotni poskytovat na těchto webových stránkách. Každá škola má určitě mnoho svých zajímavostí a každý válečník mívá zpravidla vlastní svébytný pohled na věc. Používejte tedy následující odkazy rozumně a dozvíte se tak skrze ně mnoho zajímavého o bojových uměních i japonské kultuře obecně, takže námi prezentovaným tématům porozumíte daleko lépe.

Internetové obchody:

 • Budo Sporty (Nevíte kde nakoupit hakamu, tabi a další vybavení?)
 • Hayashi TOPTEN (Pro náročnější je zde tento bohatý obchod pro bohaté)
 • Ippon Supplies (Pro nejnáročnější pak dovoz až z Japonska)
 • CAD Press (Nejstarší československé soukromé vydavatelství knih o bojových uměních)
 • Repliky.info (Prodej replik zbraní i funkčních mečů v české republice)

Sdružené weby a projekty:

 • Átharvana Yoga (Webové stránky Átharvanů se studijními materiály ke kurzům jógy)
 • DDM Monet (Webové stránky Domu dětí a mládeže, kde probíhá výuka UMEI)

Stránky o japonských bojových uměních:

 • Iga Ninja (Prvotřídně zpracovaná webová stránka Ninja-muzea v Iga Ueno)
 • Koryu Books (Zdroj informací o klasických bojových uměních)
 • History of Japan (Chronologie japonské historie)
 • Golden Ninja (Slovenská webová stránka, věnovaná kultu Ninja)
 • S.K.H. Quest (Stránka o Toshindo Stephana K. Hayese)
 • Genbukan Ninpó (Tanemurova škola Ninjutsu)
 • Bujinkan Budo Taijutsu (Hatsumi a jeho škola Budó Taijutsu)
 • Jinenkan Bujutsu (Stránka o tradičních japonských bojových uměních)
 • Spazz (Speciální česká stránka, mimo jiné zaměřená i na taktiku přežití)

Některé námi doporučované knihy:

Japan's Ultimate Martial Art by Darrel Max Craig

Jujitsu, které je předchůdcem Juda a dnešních konečných bojových systémů, je bojovým uměním vyvinutým elitní třídou samurajů v období feudálního Japonska. Po dlouhá staletí se tato metoda neozbrojené sebeobrany ukázala jako úspěšná v boji, a proto byla držena v tajnosti a učena jen vybraným jedincům. Tato kniha je založena na autorově studiu s instruktory z Tokijského policejního oddělení a zahrnuje techniky tradičního Jujutsu. Kapitolu za kapitolou převádí Kaisho Goshin Budo Taiho Jitsu Ryu (Techniky Tokijské policejní sebeobrany).

Hapkido by Master Choe

Mistr Choe (vyslovovat Čej) Hui Son, narozený a vychovaný v Seoulu v Koreji, začal své studium bojových umění ve věku 6 let. Studoval Tae-Kwon-Do a Hap-Ki-Do. Je držitelem 6.Danu v Tae-Kwon-Do a 7.Danu v Hap-Ki-Do. Studoval také Šaolinské Kung-Fu a filosofii Ken-Do. V roce 1980 se stal hlavním instruktorem pro americkou armádu v Stanley v jižní Koreji. Nyní žije v USA a učí Hapkido vojenským silám ve státě Washington. Kniha je velmi dobře ilustrována a vybavena názornými a snadno pochopitelnými ukázkami. Obsahuje techniky beze zbraně i techniky obrany proti některým běžným zbraním.

Jujitsu Intermediate Techniques by George Kirby

George Kirby je vážným studentem, učitelem a protagonistou Jujitsu již od jeho začátků v roce 1960. Spolu se svým společníkem Billem Frommem je zakladatelem Americké Jujitsu Asociace. Kirby je současnosti jejím prezidentem. Kirby aktivně vyučoval Jujitsu a základy sebeobrany od roku 1968 až do roku 1975 v Burkbanku YMCA a od roku 1974 pak učil pro Burbank Park a Recreation Department. Vedl výuku v sebeobranných kurzech i v městské škole v Los Angeles. Je autorem mnoha článků pro časopis Black Belt a současně i autorem tří dílů Budoshin Jujitsu, obsáhlého manuálu Jujitsu technik, který je užíván v mnoha Jujitsu školách jako učební pomůcka.

Ninja vol. 4 (Legacy of the Night Warrior) by S. K. Hayes

Stephen K. Hayes strávil celé své dětství hledáním dokonalosti skrze studium asijských bojových umění a duchovních tradic orientu. Cestoval a žil v mnoha zemích jako Amerika, Japonsko, Evropa, Čína, Nepál i Indie. Své studium bojových umění započal v roce 1960 v Ohaiu. Je držitelem velmi vzácného titulu 10.danu černého pásu v Bujinkan stylu Ninjutsu, který získal od velmistra tohoto stylu Masaaki Hatsumiho v Chiba-ken v Japonsku v roce 1993. Je také považován za prvního průkopníka tohoto bojového umění v západních zemích. V roce 1997 po celých 30 letech svého studia bojových umění založil svůj vlastní styl zvaný To-Shin-Do. Tato kniha je 4. dílem jeho vícedílné edice Ninja. Část knihy pojednává o starobylém výcviku KUNO-ICHI, ženských ninja agentek.

Ninja vol. 5 (Lore of the Shinobi Warrior) by S. K. Hayes

Mezinárodní dobrodruh Stehpen K. Hayes strávil více nežli 20 let hledáním dokonalosti skrze studium orientálních bojových umění a meditačních technik, předávaných skrze Vadžrájánovou tradici tibetského buddhismu. Na svých cestách světem se osobně setkal i s Dalai Lamou Tibetu. Na podzim roku 1985 získal místo v síni slávy černého pásu jako odměna za jeho dlouhá léta průkopnické práce při představování bojového umění Ninjů v západním světě. Je také prvním Američanem, který se stal přímým žákem Masaaki Hatsumiho, z města Noda v Japonsku, a je držitelem titulu Shidoshi – učitel válečnické cesty osvícení. Tato kniha se mimo jiné snaží představit některé základní techniky ze systému Ninpó Taijutsu.

Aikido by Kisshomaru Ueshiba

Autoritativní a dobře ilustrovaný úvod do obranného bojového systému, napsaný jeho zakladatelem. Principy Aikida říkají, že síla a technika samy o sobě nestačí. Cvičenec musí vstoupit do oblasti ducha, aby vyvinul sama sebe a své myšlení. Tato kniha nabízí základní poznání, potřebné k zvládnutí Aikida. Ukazuje základní průpravná cvičení, která mohou být prováděna samostatně nebo v párech. Kniha obsahuje kapitoly zaměřené na techniky, historii systému a uctění památky jeho zakladatele. Kishomaru Ueshiba je stálým prezidentem Mezinárodní Federace Aikido.

Aikido – The Way of The Harmony by John Stevens

Tento konečný a velmi zdařile ilustrovaný manuál zahrnuje esenciální elementy filosofie a praktického užití Aikido, japonského bojového umění, které bylo přijato velmi otevřeně západním světem. Jednoduchá pro začátečníka i zkušeného znalce, takto kniha se detailním způsobem zabývá tradičními technikami Shirata Rinjiry, jehož hlavním žákem se John Stevens stal. Důraz je kladen na precizní provádění technik jakož i na chápání Aikida jako duchovní cesty. Učení učitele Shiraty ukazuje cestu bojovníka jako zosobnění vyšších technických schopností v kombinaci s hlubokým duchovním vhledem.

Samurai Swordsmanship by Dale S. Kirby

Dale S. Kirby se narodil 1. listopadu roku 1947 v Gallatinu, TN. Dale je americkým šampionem v karate a v používání zbraní. Je držitelem 4. danu v U.S. Eastern Wado-Ryú Karate-do-Renmi. Jeho učitelem je Roku Dan Tyalor K. Hayden. Je také učitelem v Iaido (Japonské umění tasení meče). Dále je studentem Dr. Sugino (Katori Shindo Ryu) Kawasaki, Japonsko. Takto kniha je prvním dílem, který pojednává v základě o různých způsobech používání japonského meče, způsobech tasení a metodách seků. Dále jsou představeny i některé metody používání tyče (Jo) a naleznete v ní i různé zajímavé informace ohledně samurajství, samurajských tradic, diety a etikety.


Členové institutu UMEI mají přístup i k mnoha dalším zajímavým knihám a publikacím v rámci kolektivně sdíleného projektu UMEI-library.


Kontakt:

 UMEI Taijutsu™ 【Sha·Bu·Kan】

Institut pro výuku japonských bojových umění,
zaměřený na výuku technik systému Džijú-džutsu,
rozčleněnou pod skupiny TaiJutsu a BukiWaza.